O kursach językowych

acji języków naturalnych....Określa grupę języków w obrębie podrodziny językowej i może dzielić się na podgrupy (zespoły) językowe. Pojęcie grupy językowej może mieć różny zakres w zależności od przyjętej klasyfikacji. Na przykła

Dodane: 30-04-2015 09:05
O kursach językowych Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź

Grupa językowa, za Wikipedią:

Grupa językowa ? jednostka używana w genetycznej klasyfikacji języków naturalnych....Określa grupę języków w obrębie podrodziny językowej i może dzielić się na podgrupy (zespoły) językowe.

Pojęcie grupy językowej może mieć różny zakres w zależności od przyjętej klasyfikacji. Na przykład języki słowiańskie zazwyczaj klasyfikuje się jako grupę języków w obrębie podrodziny języków bałtosłowiańskich, jednak mogą być one również określane mianem rodziny językowej ? wówczas pojęcie grupy językowej ma węższy zakres.

Języki zaliczane do jednej grupy językowej, podobnie jak w przypadku podrodziny językowej, wywodzą się od wspólnego prajęzyka pośredniego.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_j%C4%99zykowa


O grupach językowych

Napiszę teraz parę słów na temat grup językowych. Tak naprawdę, może to mieć znaczenie przy wyborze kursu języka obcego. Języki nie powstawały w izolacji - w zależności od czynników historycznych, geograficznych i antropologicznych, wpływały na siebie. Często też dana grupa językowa wywodzi się od jednego języka, który obecnie jest już martwy. Takim przykładem jest łacina, która dała początek paru współczesnym językom - włoskiemu, rumuńskiemu, hiszpańskiemu i paru innym.


Języki obce - ważna umiejętność

Wszyscy mamy świadomość, żeby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, musimy się uczyć języków obcych. I w zasadzie to nie jest ważne, czy jesteśmy humanistami, czy też posiadamy wykształcenie techniczne. Tak naprawdę wyjątkowo opłaca się to wszelkiego typu specjalistom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki temu łatwiej będzie nam dostać pracę w kraju, ale również otworzy nam drzwi do kariery za granicą. Nawet jeżeli nie planujemy wyjeżdżać, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.


O kursach językowych

Jeśli jesteśmy zdecydowani rozpocząć kurs języka obcego, wybierzmy metodę szkoleniową, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Nie będę wspominać o różnych mnemotechnikach. Obecnie dość popularne są kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeżeli nie potrafimy się zmobilozować do nauki samodzielnie - kontakt z lektorem motywuje! Ważny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.


O językach - polski i czeski

Ciekawym wątkiem dla badaczy języka - zarówno dla polonistów, jak i dla badaczy zajmujących się językami słowiańskimi, jest związek historyczny polskiego z czeskim. Co może się wydać interesujące dla laika, że we wczesnym średniowieczu języki te niewiele się różniły. Jednak rozwój kulturowy naszych południowych sąsiadów w owej epoce, był znacznie szybszy, niż u nas. Wczesne kontakty z chrześcijaństwem zachodnim otwarły naszym sąsiadem drzwi, które dla nas były wówczas zamknięte. Zresztą, wystarczy przejść się po Pradzie, w której znajdziemy sporo średniowiecznych zabytków.© 2019 http://www.kolektory.katowice.pl/