Kardiolog Kardiologia w weterynariiedytuj
Także w weterynarii kardiologia ma coraz większe znaczenie, przede wszystkim w leczeniu kotów i psów. W wypadku zwierząt użytkowych czasem występują choroby serca, przede wszystkim w związku z epizootiami, które nie są jednak, jeśli w ogóle, leczone przez specjalistów z dziedziny kardiologii.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog
Jakie są zalety studiowania kardiologii?
W niniejszym tekście zastanowimy się nad tym, czy warto studiować kardiologię i dlaczego coraz więcej młodych potencjalnych lekarzy decyduje się właśnie na taką ścieżkę rozwoju. Kardiolog to jeden z najbardziej poważanych zawodów w branży medycyny. Znane i uznane nazwiska, jak na przykład profesor Religa i ich historia pokazuje, że w dziedzinie kardiologii do osiągnięcia jest bardzo, bardzo wiele. Każdy z zabiegów wykonywanych przez najbardziej doświadczonego kardiologa to prawdziwe wyzwanie, którego efekty mogą uratować komuś życie. Innym aspektem przemawiającym za pójściem na kardiologię są zarobki, które z roku na rok rosną.
W odróżnieniu od ludzi choroby wieńcowe
Do kolejnego obszaru kardiologii weterynaryjnej, który rozwinął się w ostatnich latach należy badanie dziedzicznych chorób serca zwierząt. W ramach programów badawczych podejmowano próby w wielu związkach hodowców i u wielu pojedynczych ras eliminować poprzez hodowanie często występujące u zwierząt choroby serca (np. u bokserów, nowofundlandów, wilczarzy irlandzkich i kotów Maine Coon). W odróżnieniu od ludzi choroby wieńcowe serca praktycznie wcale nie występują u zwierząt.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog