Kartoteki dla szpitali i przychodni

poście.Obsługa pacjenta w formie elektronicznejKomputeryzacja postępuje coraz bardziej na każdej płaszczyźnie naszego życia. I nie ominie też gałęzi pomocy medycznej, a zwłaszcza komputeryzacji metod składowania informacji o pacje

Kartoteki dla szpitali i przychodni Programy takie jak niebawem będą obowiązkiem każdej placówki medycznej. Można już teraz kupić odpowiednie programy, ale dlaczego jest to potrzebne. O tej kwestii w poście.

Obsługa pacjenta w formie elektronicznej

Komputeryzacja postępuje coraz bardziej na każdej płaszczyźnie naszego życia. I nie ominie też gałęzi pomocy medycznej, a zwłaszcza komputeryzacji metod składowania informacji o pacjentach. E-dokumentacja medyczna ma stanowić rozwiązanie problemów z jej papierowym odpowiednikiem.

Lekarze będą mieli dostęp do specjalnego oprogramowania, które po zalogowaniu będzie zawierało bazę kartotek pacjentów. Oprogramowanie działa przez internet, więc jego stałe podłączenie będzie wymogiem do poprawnego działania systemu. Póki co niewiele firm oferuje takie oprogramowanie, ale pewnie z czasem powstanie więcej projektów.


Przesiadka na e-kartoteki pacjentów

Dokumentacja medyczna musi być prowadzona w każdym ośrodku opieki zdrowotnej. Niebawem wejdą w życie przepisy dotyczące nowelizacji sposobu jej prowadzenia i przechowywania, a także udostępniania. Obecnie każdy pacjent ma swoją kartotekę w postaci teczki lub segregatora, gdzie zamieszczone są informacje o przebiegu leczenia, chorobach i wynikach badań.

Ustawa przewiduje zmianę analogowej dokumentacji na jej elektroniczny odpowiednik, więc wszystkie ośrodki medyczne będą musiały zainwestować w programowanie do e-dokumentacji medycznej, które spełnia podane w ustawie normy i założenia.


Placówka medyczna

Szpital ? jedna z najważniejszych jednostek organizacyjnych w systemie opieki zdrowotnej. W szpitalu udziela się świadczeń zdrowotnych w warunkach zamkniętych. Najważniejszym zadaniem szpitali jest leczenie pacjentów, ale oprócz tego zajmują się opieką zdrowotną ludzi zdrowych, np. szpitale położnicze.

Przy szpitalu często ulokowane są także przychodnie ambulatoryjne i zakłady diagnostyczne. W szpitalu pacjent otrzymuje całodobową lub jednodniową opiekę lekarską oraz pielęgniarską.1 Niektóre szpitale, szczególnie szpitale akademickie, zajmują się prowadzeniem dydaktyki przed- i podyplomowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szpital



© 2019 http://www.kolektory.katowice.pl/