Dobra alternatywa dla kanalizacji

Dodane: 23-09-2016 05:04
Dobra alternatywa dla kanalizacji biopreparaty do oczyszczalni

Woda - warto oszczędzać

Wiem, że wielu ma alergię na hasło "ekologia" lub "ekolodzy". Jednak wypadałoby zdawać sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni za świat w którym żyjemy, i który wykorzystujemy.

Istnieje kilka sposobów na oszczędzanie wody, które nie wiążą się z dużymi wyrzeczeniami. Jednym z najprostszych jest stosowanie perlatorów na bateriach, które zachowują duże ciśnienie, ale wody leci mniej. Można też częściej brać prysznic, zamiast kąpieli.


O oszczędzaniu

Płacisz wysokie rachunki za wodę i zastanawiasz się, jak by tu oszczędzić? Jest parę prostych trików.

Tylko jeżeli zużycie wody wydaje ci się zbyt duże, skontroluj czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... "nie pożycza". Bywa się także, że rachunek jest błędnie naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Ale jeśli wszystkie instalacje działają prawidłowo, to dobrze jeszcze sprawdzić parę rzeczy.

Miejscem gdzie bardzo dużo wody zużywamy jest toaleta. Skontroluj, czy posiadasz oszczędną spłuczkę, czy też może woda leje się do muszli cały czas? To bardzo często się niestety zdarza. Mechanizm spłuczki nie jest zbyt drogi, można go wymienić samodzielnie. W najgorszym razie, trzeba niestety zafundować sobie nowy sanitariat.

Istotna jest także sprawność i energooszczędność urządzeń AGD - pralki i zmywarki. Dobra zmywarka zużywa znacznie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna posiadać automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.


Przydomowa oczyszczalnia ścieków - definicja

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ? to zespół urządzeń służących do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu lub małym zgrupowaniu domów.

Warunkiem prawidłowej eksploatacji przydomowej oczyszczalni jest jej umiejętna obsługa, polegająca na następujących czynnościach: okresowa kontrola składu odpływu, ewentualnie indeksu osadu czynnego, odpowiednia regulacja natlenienia i uzupełnianie kultur mikroorganizmów, usuwania osadu i kożucha z osadnika raz w roku lub po wypełnieniu osadnika osadem do połowy.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przydomowa_oczyszczalnia_%C5%9Bciek%C3%B3w© 2019 http://www.kolektory.katowice.pl/