Dieta nie działa? To mogą być hormony

ogą chorować zarówno na takie choroby, które dotykają kobiet i mężczyzn, jak i na choroby charakterystyczne dla facetów. Wobec tego do zadań lekarzy należy najpierw ustalenie, jakiego rodzaju badanie powinno zostać wykonane u konk

Dieta nie działa? To mogą być hormony

Częstotliwość wykonywania badań medycznych u mężczyzn

U mężczyzn wykonywane są zarówno ogólne, jak i specjalistyczne badania profilaktyczne. Dzieje się tak dlatego, że mężczyźni mogą chorować zarówno na takie choroby, które dotykają kobiet i mężczyzn, jak i na choroby charakterystyczne dla facetów. Wobec tego do zadań lekarzy należy najpierw ustalenie, jakiego rodzaju badanie powinno zostać wykonane u konkretnego mężczyzny. W zależności od tego, jakie były wyniki dotychczas wykonanych badań, mężczyzna będzie musiał poddawać się kolejnym badaniom z różną częstotliwością. Jednak niektóre z badań będą musiały być wykonywane systematycznie w ściśle określonych odstępstwach czasu niezależnie od ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Miejsca ich wykonywania będą zależały od tego, jaki lekarz prowadzi konkretnego pacjenta.


Kiedy do endokrynologa?

Niektórzy wkładają mnóstwo wysiłku w zachowanie dobrej kondycji i zdrowia ? starają się regularnie ćwiczyć, jedzą wartościowe posiłki, unikają używek oraz tłustych bądź słodkich przekąsek. Zdarza się jednak, że pomimo tych wysiłków brakuje im energii, a sylwetka pozostawia wiele do życzenia. W takich sytuacjach warto udać się do lekarza rodzinnego, a w następnej kolejności do endokrynologia. Ten ostatni zajmuje się badaniem pracy gruczołów i właściwego poziomu hormonów we krwi. Nadczynność lub niedoczynność przysadki mózgowej, tarczycy lub trzustki sprawia, że funkcjonowanie całego organizmu pozostaje zaburzone, co w efekcie obniża nasze samopoczucie. Jeśli więc zauważymy niepokojące objawy, których nie można w prosty sposób uzasadnić, warto zwrócić się o pomoc do endokrynologa.


Robienie dodatkowych badań w trakcie leczenia ortopedycznego

Leczenie urazów ortopedycznych bywa bardzo długie, a z drugiej strony może wymagać odbywania częstych kontroli u lekarza. Dlatego nie wszystkie wizyty u lekarza będą mogły odbywać się w państwowych przychodniach, a za niektóre z nich trzeba będzie zapłacić. Poza tym w trakcie leczenia ortopedycznego może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia dodatkowych badań, w tym badań rtg czy badań przy użyciu aparatu usg. Z takiej aparatury medycznej można korzystać zarówno w ramach leczenia państwowego, jak i leczenia prywatnego. W niektórych przypadkach pacjenci decydują się także na odbycie konsultacji profesorskich, które najczęściej są płatne. Jednak mogą one pomóc w podjęciu właściwych decyzji dotyczących leczenia trudnych urazów ortopedycznych.



© 2019 http://www.kolektory.katowice.pl/