Artykuł o sprzątaniu

co dzień. Osoby, które godzinami są zmuszone do czytania, analizowania przedstawionych problemów i przetwarzania swoich odpowiedzi na korporacyjną czy komputerową modłę mogą lubić taką chwilę wytchnienia. Przy sprzątaniu nie trzeb

Artykuł o sprzątaniu

Czy sprzątanie może... relaksować?

Sprzątanie może być także, choć dla niektórych osób to zabrzmi dosyć zaskakująco, formą relaksu. Wszystko zależy od tego, czym zajmujemy się na co dzień. Osoby, które godzinami są zmuszone do czytania, analizowania przedstawionych problemów i przetwarzania swoich odpowiedzi na korporacyjną czy komputerową modłę mogą lubić taką chwilę wytchnienia. Przy sprzątaniu nie trzeba myśleć o złożoności danej sytuacji czy fachowymi metodami do niej podchodzić. Można na swój sposób się wyłączyć ? włączyć lubianą muzykę i z wolnym od zmartwień umysłem wykonywać czynności, które poza zaledwie kilkoma pracami nie są wymagające fizycznie. Czasem taka drobna przyjemność może pozwolić wyjść nam na wolny weekend ze stanu skupienia na zawodowych obowiązkach i stanowić mały rytuał po wyjściu z budynku firmy. W ten sposób odcinamy się od tego, czym zajmowaliśmy się przez pięć dni w tygodniu i skupiamy się na domu czy mieszkaniu. Wystarczy jedynie się odpowiednio rozluźnić i nie trapić niczym skomplikowanym.


Wykorzystywanie wakacyjnej pogody do mycia okien

Wakacyjna pogoda sprzyja przeprowadzaniu różnych prac związanych z myciem okien. Co więcej, wszystkie takie prace mogą być wykonywane przez całą rodzinę. Dzięki temu dzieci, które na co dzień dużo przebywają przed telewizorem mają okazję do tego, żeby się trochę poruszać i poprzebywać na świeżym powietrzu. Przed myciem okien domowe gospodynie zwykle ściągają firanki i zasłony, a następnie czyszczone są żaluzje, które mogą jeszcze zostać wytarte do sucha przed ich spuszczeniem na okna. Jednocześnie inni domownicy mogą ścierać parapety na zewnątrz domu, a następnie ścierać kurze powstałe na parapetach wewnętrznych. Dopiero po wykonaniu takich prac będzie można efektownie umyć okna zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.


O sedesie

Dla zwiększenia komfortu użytkowania, a także ze względów higienicznych, na krawędź muszli zazwyczaj opuszczana jest deska sedesowa, zwana także deską klozetową lub - w języku potocznym - sedesem1.

Jest to siedzisko w kształcie obręczy odpowiadające wymiarami górnemu obrysowi muszli klozetowej. Deska sedesowa może być złożona z dwóch połączonych ze sobą części: siedziska i pokrywy, umożliwiającej zamknięcie miski. Deska i pokrywa są mocowane na wspólnych zawiasach których nieruchoma część jest połączona z miską klozetową. Wykonana może być z tworzywa sztucznego (ABS, duroplast, PVC), drewna, HDF, stali nierdzewnej i innych.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Muszla_klozetowa



© 2019 http://www.kolektory.katowice.pl/