Bezpieczeństwo i higiena pracy

Dodane: 04-02-2015 08:12
Bezpieczeństwo i higiena pracy kursy bhp warszawa prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej...oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Czy szkolenia bhp są obowiązkowe?

Przyjmując nowego pracownika pracodawca musi spełnić wiele wymogów ustawowych. Jednym z wymogów jest przeszkolenie pracownika w zakresie bhp. Konieczność szkolenia bhp pracowników zawiera Kodeks Pracy.

W przypadku pracownika, który już wcześniej wykonywał pracę w naszej firmie i jedynie ponownie go zatrudniamy, nie musimy przeprowadzać szkoleń bhp ponownie.

Założeniem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.


Wypadki

Jeśli chodzi o wypadki zwykle jest tak, że nie ma ich do czasu aż się nie zdarzą. Wystarczy pomyśleć chwilę o tym co by było gdyby nie było żadnych wymogów i wymogów w zakresie bhp. Wiele firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc swoich podwładnych. A osoba nie znająca ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Tutaj przypomina mi się motyw z filmu "Mechanik" gdzie jeden gościu grzebie w maszynie, która nie jest wyłączona ani zabezpieczona a drugi niechcący naciska przycisk. Maszyna zaczyna pracować i nie daje się wyłączyć , niestety nieszczęsny robotnik traci rękę. Co prawda później jest o dziwo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo dostaje ogromne odszkodowanie za, które kupuje wymarzony samochód. Nie mniej lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?


W internecie

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń z bhp w Polskim internecie jest dosyć obszerna. Wystarczy wyszukać słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm oferujących szkolenia bhp.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost spory. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Znakomitą alternatywą dla stacjonarnych szkoleń z bhp są szkolenia w internecie. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu zł za szkolenie. Naprawdę znakomita oferta. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy posiedzieć przy komputerze.© 2019 http://www.kolektory.katowice.pl/